Technical difficulty   Moderate

Time  6 hours 44 minutes

Coordinates 2502

Uploaded August 1, 2017

Recorded June 2017

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
9,099 f
5,219 f
0
4.4
8.8
17.66 mi

Viewed 64 times, downloaded 6 times

near Sūreh Dūkal, Āz̄ārbāyjān-e Gharbī (Iran)

نزدیکترین شهر به این منطقه کوهستانی شهر دیزج است. برای رسیدین به دیزج دو مسیر از ارومیه وجود دارد، یا راهی جاده بند و سیلوانا شده و سپس مسیر دیزچ را پیش گرفت یا راهی جاده ارومیه به اشنویه شد و از سه راهی آغبلاق مسیر دیزج را پیش گرفت. در دیزج امکان تهیه مواد غذایی و سوخت گیری وجود دارد.

پس از دیزج، می بایست جاده خروجی از جنوب دیزج به سمت روستای سوله دوکل را پیش گرفت. تا سوله دوکل جاده آسفالته می باشد و تقریبا ۸ کیلومتر می باشد. روستای سوله دوکل پایان جاده آسفالته است و اگر با سواری معمولی هستید حداکثر می توانید تا آبشار سوله دوکل که تقریباً یک کیلومتر با روستا فاصله دارد را طی کنید. از سوله دوکل تا دریاچه دالامپر تقریباً ۱۰ کیلومتر جاده خاکی است که با توجه به تخریب بخشی از جاده در حال حاضر فقط ۷٫۵ کیلومتر آن قابلیت تردد برای خودروهای دودیفرانسیل را دارد و ۲٫۵ کیلومتر پایانی می بایست پیاده طی شود که البته لذت این برنامه در این پیاده روی است.

مدت زمان رایج برای تردد آفرود ۷٫۵ کیلومتری تقریبا ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است و بخش پیاده روی فرح بخش آن یک ساعت به طول می انجامد. پس برای بازدید از دریاچه برنامه زمان بندی خود را در نظر داشته باشید.

تردد در جاده خاکی به مهارت خاصی نیاز دارد و با هر خودرویی قابل دستیابی نیست. پیشنهاد می دهیم از راهنمایان محلی و آشنا به منطقه کمک بگیرید. در صورتی که قصد دالامپر را دارید امید و فیصل شعبانی، راهنما های با اخلاق منطقه با خودروی پاژن که ظرفیت ۶ تا ۸ نفر را دارد شما را کمک می کنند. شماره تماس آنها به ترتیب ۰۹۱۴۷۹۳۱۴۷۹ و ۰۹۱۴۲۷۹۱۳۷۳ میباشد. در صورتی که قصد اقامت در منطقه را داشته باشید می توانید از این دوستان راهنمایی بگیرید.

View more external

1 comment

 • Photo of saleh shahi

  saleh shahi Oct 14, 2017

  I have followed this trail  View more

  Recommended area to see in late spring and summer

You can or this trail