Download

Distance

42.45 mi

Elevation gain

2,267 ft

Technical difficulty

Easy

Elevation loss

2,267 ft

Max elevation

910 ft

Trailrank

83 5

Min elevation

-31 ft

Trail type

Loop

Time

4 hours 46 minutes

Coordinates

2971

Uploaded

October 14, 2014

Recorded

October 2014
 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
Be the first to clap
12 comments
 
Share
-
-
910 ft
-31 ft
42.45 mi

Viewed 5779 times, downloaded 127 times

near Meltem, Antalya (Türkiye Cumhuriyeti)Ad: Güver keşif


Başlangıç ​​zamanı: 10/12/2014 12:17

Varış zamanı: 10/12/2014 17:03

Mesafe: 68,1 km (04:46)

Hareket süresi: 03:43

Ortalama hız: 14,3 km/h

Ort. hareket hızı: 18,3 km/h

Maks. hız: 45,4 km/h

Minimum rakım: -9 m

Maksimum rakım: 277 m

Yükselme hızı: 346,4 m/h

Alçalma hızı: -688,9 m/h

İrtifa kazancı: 770 m

İrtifa kaybı: -776 m

Yükselme süresi: 02:13

Alçalma süresi: 01:07

Antalya'da günübirlik gidilebilecek, doğası ve görselliği bakımından keyifli ve eğlenceli olan parkurlardan Güver Kanyonuna bir kez daha gidiyoruz. Ant-015 rotamızda Aşağı Karaman Köyünden gittiğimiz Güver Kanyonu Ormanlığına bu kez Meşe Kapısı Piknik Alanından devam ederek Kepez Rampasını tırmanıyor ve Korkuteli ana yoluna dönerek 6-7 km ilerledikten sonra Güver Kanyonu'na giriş yapıyoruz. Çeşitli türlerde ki çam ormanları arasından kanyonun tüm görselliğine ve ihtişamına hakim bir noktada yapılmış olan seyir terasından eşsiz güzelliği seyrediyoruz. Kanyonun derinliğine hakim bir kaç noktada izleme noktası vardır. En son demir korkuluklarla yapılmış terastan sonra tekrar orman içerisine ilerleyen toprak yoldan devam ediyoruz. Bu noktadan sonra yol bir kaç yerde ayrılarak devam etmektedir. Bizim devam ettiğimiz bazı bölümler sadece dağ bisikleti için uygundur. Ancak daha düzgün olan yol ile de devam edildiğinde bir müddet sonra birleşmektedir. Balık çiftliğine devam ederken sol kısımda yaban hayvanı yetiştirme bölümü tel örgülerle kapatılmış ve giriş-çıkış engellenmiştir. Burada sol tarafa ayrılan bir kaç yola keşif amaçlı devam ettiğimizde, ilerde tel örgülerle kesilerek kapatılmış olduğunu görüyoruz. Yine bir müddet devam ettikten sonra sola saparak devam edildiğinde kanyonun dip kısmına ulaşılmakta ve yol orada dere yatağına birleşerek bitmektedir. Ancak bu bölgede çok güzel doğa ve keşif yürüyüşleri yapılabilecek durumdadır. Eğer şanslı gününüzde iseniz bir kaç geyik görme ihtimali dahi bulunmaktadır. Geri dönerek balık çiftliği istikametinden devam edilerek, kısa bir süre tırmandıktan sonra yine kanyonu bir tepeden gören eşsiz manzara ile karşılaşılmaktadır. Zamanın geniş olduğu durumlarda bu bölgede de sol tarafa ayrılarak devam eden yollarda keşif gezileri yapılabilinir. Görselliği bol olan ve oldukça keyif veren bir bölümdür. İlerleyen bölümlerde yolun demirkapı ile kapatılmış olduğu bölgeye ulaşılmaktadır. Bu bölge araç geçişine kapalı olup ancak yürüyüş yada bisikletle geçiş mümkündür. bu noktadan sonra biraz bozulan yol ile birlikte hafif sert bir iniş başlamaktadır. Yer yer oldukça bozulan ve çukurlaşan yolda çok dikkatli olmakta fayda vardır. Ormanlıklar içerisinde yine yollar ayrılarak devam etmektedir. Sol tarafa gidildiğinde Kapuz Göletine ulaşılabilmektedir. Sağa yada düz devam edilerek Doyran Köyü içerisinde ki pazar meydanından Antalya'ya ulaşarak turumuzu tamamlıyoruz.

View more external

Fountain

Meşe Kapısı Piknik Alanı

Waypoint

Güver Kanyonu

Panorama

Seyir Terası

Dead-end street

Kapalı yol

12 comments

 • adu1905 Nov 30, 2014

  Acayip zor. Yolda vahşi hayvan karşınıza çıkma olasılığı yuksek.yeni baslayanlara önermem.yolda bir kaç kez kayboldum.daire cizme olasılıgınız var. Az daha kayboluyodum:)

 • Photo of cevatyigit

  cevatyigit Jan 20, 2015

  I have followed this trail  View more

  Bol manzaralı keyifli bir rotaydı.

 • rotaci Jan 20, 2015

  I have followed this trail  View more

  Her anlamda oldukça keyifli bir rota.

 • likya Jan 20, 2015

  I have followed this trail  View more

  Her anıyla maceraya hazır olun.

 • cycleroute3 Jan 20, 2015

  I have followed this trail  View more

  Defalarca gidilebilecek bir rota.

 • Photo of rotabu

  rotabu Jan 20, 2015

  I have followed this trail  View more

  Kanyon, doğa, orman, yaban hayatı hepsi bir arada...

 • cycleroute3 Feb 4, 2015

  Web sayfasından bilgilere ulaşılabiliyor...

 • gkn May 23, 2015

  Rotayı telefonda çalıştıramadım. Yapan varsa yardımcı olabilir mi

 • Photo of hyperbiker

  hyperbiker Oct 14, 2015

  mükemmel bir rota.gps şart çıkmaz yollarla karşılaşabilirsiniz.Ben biraz şanssızdım ön lastiğim patladı balık çiftliğinden Doyran köyüne kadar yürümek zorunda kaldık :(.İlk acemiliğimiz oldu dedik.Tam ekipmanla kısa zamanda tekrar ordayız ;)

 • Photo of maceraturlari

  maceraturlari Oct 14, 2015

  Hem tebrik ederim, hem geçmiş olsun dileklerimi iletirim. Yama takımınızın olmaması büyük şanssızlık olmuş.

 • yasinblm Apr 9, 2018

  Rota kesinlikle harika. Bonus olarak geyikte gördük:))

 • Altug Gul Jun 22, 2020

  I have followed this trail  View more

  Muhteşem bir gün ve deneyim idi. Acemi yada kondisyonu zayıf olanlara önermem. Çok fazla iniş, çıkışlar ve her an kaybolma ihtimali var. Rotayı iyice sindirip gps'den de sıklıkla doğruluğunu teyit etmek gerekir. Fakat değer mi? hemde sonuna kadar...
  Ben rota ile ilgili kendi yaşadığım sorunlarla ilgili ufak 3 ekleme yapmak istiyorum.
  1. Açıklamalarda Güver uçurumundaki teraslardan daha düzgüncene olan toprak yol dere istikametinde takip edilecek gibi bir çıkarımda bulunulabiliyor. Bu yanlış. Ben o yolu takip ettim ve ileride yol bitti ve kayboldum. Sık çalılar ve ağaçlar yüzünden de sıkıntı yaşadım. O gün çok geç kalınca geri döndüm. Sonra haritayı iyice inceleyip hatayı farkedip 2. defa tekrar gittim.
  Doğrusu; teraslardan geriye, geldiğiniz yöne doğru biraz dönüp Balık çiftliğine giden yolu bulmak ve onu takip etmek gerekiyor. O yola ulaşan birkaç ara yol var. Biz aralardan geçerek asfaltı bulunca devam ettik. Zaten çiftliği gösteren tabelalar da çok. Burada kaybolmazsınız, en çok biraz geri dönersiniz ama kritik nokta çiftliğe giden yolu bulduğunuzdan emin olmak.
  2. Çiftlik kanyonun en dibinde. Buradan dereyi geçen bir köprü var. O köprüyü geçip soldan devam ettiğinizde birkaç yol ayrımı çıkıyor. "Demir kapı var, yol kapalı" tabelası olan yolu takip etmelisiniz. Demir kapıdan bisikletle kolaylıkla geçilebiliyor.
  3. İleride yol birkaç kere ayrılıyor o yüzden tarif etmek zor. Haritayı dikkatli takip etmek lazım. Ama anafikir olarak önce dereye paralel gidiyorsunuz. Sonra sağınızdaki tepenin ucuna kadar çıkıp sağa kıvrılıyorsunuz. Buradaki en önemli nokta, yön tabelasının olduğu 3 e ayrılan bir kavşak. Burada biz önce ileride şehri görünce ona doğru olan Palamut Düzü istikametine gittik fakat ileride yol geriye yani Güver uçurumuna doğru dönmeye başladı, bizde geri döndük. Tabelada Gökçam istikametine yine demir kapıdan geçerek devam etmek gerekiyor. 2. demir kapı yani...
  Son olarak da biz Doyran'a değil Aşağı karaman'a doğru döndük. Aşağıda çaya ulaşınca 1-2 km kadar sola doğru patikadan devam edince sulama kanallarının altından geçilebiliyor ve derenin sığ olduğu yerden de karşıya geçilebiliyor.

You can or this trail