Moving time  6 hours 25 minutes

Time  9 hours 32 minutes

Coordinates 16005

Uploaded June 4, 2019

Recorded June 2019

-
-
1,295 f
19 f
0
23
45
90.79 mi

Viewed 59 times, downloaded 0 times

near Erdek, Balıkesir (Türkiye)

Erdek girişte sizi antik Kyzgios kentinin kalıntıları sizi karşılıyor, 4 km yürüyüş mesafesiyle kentin amfi tiyatrosuna ulaşmanız mümkün. Misia yolu kültür rotası kapsamına alınmış tarihi varlıklarımızdan biridir.
Antik kentin biraz yakınında bulunan bir sapaktan Köylerin içinden yükseliyorum ve asfalt yoldan stabil yola girip Kirazlı Manastıra zor da olsa varıyorum. Manastır civarında çok güzel kamp yapılacak yerler var. Akarsu ve Akaklara rastlamak mümkün. Manastırdan sonra yarımadanın kuzeyindeki Ballıpınar Köyüne inmeye çalıştım ama yol birkaç noktada kapalıydı geçit vermedi. Geri dönüp birkaç noktadan da köylere inmeyi denedim ama zorlamak istemedim ve başladığım noktaya dönüp Kapıdağı sahil yolundan turlamaya karar verdim.
Kapıdağ yarımadasının çevresi yaklaşık 100-120 km civarıdır. Ve çok fazla inşli çıkışlı virajlı ve tehlikeli yollar içeriyor. Asfalt nispeten temiz olsa da virajlar ve sık uçurumlar nedeniyle çok dikkatli olmayı gerektiriyor.
Virajların sıklığı nedeniyle sıkılabilir hatta yol hiç bitmeyecek zannına kapılabilirsiniz. Yarımadanın kuzeyinde benzin istasyonu bulmak biraz zor.
Rota üzerinde inanılmaz güzellikte bakir koylar da var kamp ve plaj tesisi olan işletmeler de yoğunlukta. Ada’nın bu kısmında kamp yapmanızı denize girmenizi öneririm. Bakkal ve yemek yenecek işletmeler küçük de olsa bulunuyor. Çok keyifli bir bölge ve tatil için ideal...
Archaeological site

Kyzikos Antik Kenti

Antik kentin 4 km yürüyüş mesafesiyle yukarısında bir amfi tiyatro bulunuyor.
Lake

Gölet

Camping

Kamp Alanı

World Heritage Site

Kirazlı Manastırı

Waterfall

Şelale

Lake

Gölet

panorama

Güzel Koylar

panorama

Manzara

panorama

Photo

panorama

Photo

Camping

Plaj Harika

Gördüğüm en az kalabalık kamp Alanı
Camping

Kamp Koyu

Waypoint

Balık çiftliği

Museum

Tarihi bina

Comments

    You can or this trail