marekn

Time  5 days 17 hours 18 minutes

Coordinates 3628

Uploaded July 7, 2013

Recorded July 2013

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
581 ft
248 ft
0
13
26
52.12 nm

Viewed 1991 times, downloaded 10 times

near Bryzgiel, Województwo podlaskie (Rzeczpospolita Polska)

Spływ kajakowy przez jez. Wigry, Czarną Hańczę oraz Kanał Augustowski (do pokonania siedem śluz). Trasa łatwa, dużo miejsc biwakowych, piękna okolica.
Camping

BIWAK1

Dwie wiaty, miejsce na ognisko, drewniany wychodek. Wieczorem pojawia się właściciel pobierający opłatę 4zł za osobę. Polana trochę zaniedbana.
Camping

BIWAK2

Duże, bardzo zadbane miejsce biwakowe, cztery wiaty, miejsce na ognisko z pełną drewutnią, trzy drewniane wychodki, często wyposażone w papier toaletowy. Około 7 zł/os. Możliwość wynajęcia małego domku.
Camping

BIWAK3

Przyjemne miejsce biwakowe z kilkoma wiatami i miejscem na ognisko i drewnianym wychodkiem. Właściciele to mieszkający w oddalonym o kilkaset metrów gospodarstwie miłe, starsze małżeństwo. 7zł/os. Zapytany o drewno właściciel przywiózł całą taczkę polan. Drobny minus - brak drzew.
Camping

BIWAK4

Duże pole namiotowe, 7zł/os. Umywalki, prysznic (7/8zł za 10 minut. Można w kilka osób na raz dla oszczędności:), wiaty, drewniane wychodki (osobne damski i męski). Bar.
Camping

BIWAK5

Ładne miejsce biwakowe w lesie przy Kanale Augustowskim, trzy wiaty, miejsce na ognisko, wychodek, śmietnik. Na tablicy informacyjnej telefon do właściciela, który przyjeżdża i kasuje 7zł/os, choć cennik na tablicy przewiduje również opłaty za namiot, opłatę klimatyczną, za pojazd.
Camping

BIWAK6

Jedno z wielu pól namiotowych przy jez. Białym. Duże i zadbane, wiata, stoły z ławkami, miejsce na ognisko. Nie udało nam się spotkać właściciela, brak jakiejkolwiek informacji czy numeru telefonu.

1 comment

 • JEWERT Aug 21, 2019

  I've done this trail twice. First time August 2013 and second time in July 2019. River is nice, with calm current.
  Big atraction are locks on Augustowski Canal. Sailing through the lock costed about 1,5 euro for one kayak in 2019. The last part of trail have a lot of lakes, so it may be tiring, but I think it is a best river in Poland to first kayak trip.

You can or this trail