Moving time  3 hours 50 minutes

Time  6 hours 12 minutes

Coordinates 2087

Uploaded February 16, 2020

Recorded February 2020

-
-
4,115 ft
537 ft
0
1.7
3.5
6.99 mi

Viewed 103 times, downloaded 5 times

near Zeamet, İzmir (Türkiye)

Hamzababa-Ovacık Sırtları-Sinancılar doğa yürüyüşümüze Hamzababa köyünden başladık. Daha önce burada bir iki kayıt olduğu için rota kaydı almayacaktım. Ancak, köyden çıkıp
3 km yürüdükten sonra yeni bir patikaya girince Wikiloc kaydı almaya kara verdim. Buraları Hamzababa sırtlarında, Zeamet köyünü de gören tepelerdi. Bu nedenle Wilikloc, rota kaydının sonunda otomatik olarak adını "Zeamet - Sinancılar" olarak vermiş olmalı.
Aşağılarda hava açıktı. 4 km kadar çıktıktan sonra sis kapatmaya başladı. 1000 m rakımlarda oldukça yoğun sis içinde kaldık. 1200 Metrelerde yoğun sise bir de sert fırtına eklendi. Sırt hattındaki kayalıklarda, her zaman çok güzel ve net izleyebilğimiz Ovacık, Dede Dağı, Ovacık-Sinancılar vadisi manzaralarını hiç göremiyoduk. Görüş açısı zaman zaman 2-3 metreye kadar düşüyordu. Bu nedenle, bu kayalıklarda (rakım 1255m) kısa bir fotoğraf molasından sonra hemen Sinancılar köyüne doğru patikalara girdik. Parkurun 7. kilometresine kadar sis bize eşlik etti. Buradan sonra, mola yerine kadar çok güzel bir orman içinde kalan patikalarda yürüdük.
Yemek molamızdan sonra yine çam ormanları arasında kalan patikalarda yürüyerek Sinancılar köyüne inerek parkurumuzu tamamladık.
Hamzababa köyünden sonra 942 m çıkış, 1122 m iniş yapmışız. En yüksek nokta 1255, en düşük rakım 193 m.
Parkur boyunca iki yerde içilebilir orman çeşmesi var. Yazın akıp akmadığını bilemiyoruz. Yazın da yürüyüp bakmamız gerekir. :)
Intersection

PATİKA GİRİŞİ

Tree

PATİKA

Intersection

SIRT ORMAN YOLU

Fountain

ÇEŞME

Panorama

KAR ÇUKURU

Summit

OVACIK TEPELERİ

Intersection

KEÇİ AĞILI

Picnic

MOLA

Panorama

SİNANCILAR-OVACIK VADİSİ

Picnic

SİNANCILAR PİKNİK ALANI

Waypoint

SİNANCILAR

Comments

    You can or this trail