Download

Distance

7.54 mi

Elevation gain

3,698 ft

Technical difficulty

Moderate

Elevation loss

3,698 ft

Max elevation

6,919 ft

Trailrank

22

Min elevation

3,099 ft

Trail type

Loop

Time

7 hours 39 minutes

Coordinates

1282

Uploaded

April 20, 2021

Recorded

January 2020
Be the first to clap
Share
-
-
6,919 ft
3,099 ft
7.54 mi

Viewed 67 times, downloaded 7 times

near Gorno Kosovrasti, Општина Дебар (Република Северна Македонија)

Поаѓање од с.Горно Косоврасти, искачување на врвот Црвена Плоча и назад кон с.Горно Косоврасти со можна посета на бања во с.Долно Косоврасти.
Има неколку опции за оваа акција, во зависност од спремноста на учесниците лесна трансверзална тура од Дебар до Горно или Долно Косоврасти, од Дебар до врвот Бајрак и назад во Дебар и од Дебар до врвот Бајрак и врвот Црвена Плоча.
Збирното место за поаѓање од каде што ќе тргнеме сите заедно е 05:30 ч. од бензинската на Макпетрол на излезот на Скопје во Ѓорче Петров .
Повторување на турата за искачување на врвот Црвена Плоча ќе се одржи на 16.05.2021.

Comments

    You can or this trail