Moving time  4 hours 39 minutes

Time  8 hours 12 minutes

Coordinates 2774

Uploaded December 12, 2019

Recorded December 2019

-
-
2,471 ft
85 ft
0
2.3
4.6
9.3 mi

Viewed 384 times, downloaded 6 times

near Şirince, İzmir (Türkiye)

Şirince'de kahvaltımızı yaptıktan sonra, köyün güneyindeki bahçe yollarında 2 km kadar yürüdük. Buradan sonra orman içine girdik. Daha önceki yürüyüşlerde gördüğümüz çoban çeşmesinde su takviyemizi yapıp biraz dinlendik. Çeşme patikasında 500 metre kadar yürüyerek, önce yukarıdaki orman yoluna, sonra yolu kesip biraz daha yürüdük ve sırta çıktık.
Bu sırtta 2 km yürüdükten sonra güzel bir yerde yemek molası verdik. Mola yerimizden her yöne doğru çok güzel manzaralar izleme şansı bulduk ve fotoğraflar çektik. Hava açık ve görüş açısı da net idi. Pamucak sahilleri, Kuşadası körfezi, Gümüşdağ, Ortaklar-Söke karayolu, Ortaklar, Mahmut Dağı, Keldağ, Bozdağ, Hacetdede zirveleri net olarak izlenebiliyordu.
Moladan sonra patikalar ve zeytinlikler arasındaki yollarda yürüyerek Balatçık köyüne ulaştık. Bu bölümde önce çam ormanları, aşağılara indikçe makilikler ve daha sonra da zeytinlikler görülüyor. Balatçık zeytin ve incir köyü. Yol üzerinde iki adet yağhane ve bir de tarımsal kalkınma kooperatifi var.
Balatçık ile Ortaklar arasında 3 km asfalt yolda yürüdük. Ortaklar'dan Denizli-Basmane trenine binerek İzmir'e ulaştık.
Parkur üzerinde birkaç çeşme var. Ancak Şirince sırtlarındaki orman çeşmesinden sonra Balatçık köyüne kadar başka içilebilir su kaynağı yok. Parkura başlarken Şirince'den, gün içinde gerekli her türlü ihtiyaç maddeleri alınmalı.
Şirince ile en yüksek nokta arasında 400 metre çıkış var. Moladan sonra kademe kademe sürekli iniliyor. Ancak, hiç sert iniş yok. Fazla zorluğu olmayan güzel bir yürüyüş parkuru.
Panorama

ŞİRİNCE

Tree

ORMAN YOLU-BAHÇE

Fountain

ÇOBAN ÇEŞMESİ

Intersection

PATİKA-ORMAN YOLU

Summit

SIRT YANGIN ŞERİDİ

Picnic

MOLA YERİ

Panorama

PATİKA

Tree

AĞAÇLANDIRMA SAHASI

Intersection

PATİKAMSI BİR YER

Fountain

SUYU OLMAYAN SU KAYNAĞI

Mine

MADEN SAHASI

Fountain

ÇEŞME

Fountain

SUSUZ ÇEŞME

Fountain

SUSUZ ÇEŞME 3

Intersection

BALATÇIK

Fountain

ÇEŞME

Waypoint

ORTAKLAR

Comments

    You can or this trail