Time  5 hours 47 minutes

Coordinates 1168

Uploaded January 27, 2017

Recorded January 2017

-
-
1,065 f
377 f
0
2.0
4.0
8.01 mi

Viewed 199 times, downloaded 1 times

near San Pol, Catalunya (España)

SANT POL - SANTA LLÚCIA - CAN MIRAMEU - CREU DE LA CAVORCA - CAU DE LES GOGES - SANT POL

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

COMENTARI RUTA:
Ruta per camins i corriols, amb molt poques marques, amb pendents i trams amb grans jargalls.

Cal estar pendent de la traça, durant tot el recorregut ens em creuat amb un gran nombre de pistes, camins i corriols

Temps efectiu de marxa: 4h 15'.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ESCENARI DE LA RUTA :

- Ermita de Santa Llúcia de l'Arboç
- Can Mirameu
- Font de Santa Llúcia
- Dolmen dels tres pagesos
- Altres megàlits (cistes, dolmens)
- Plantació fallida d'eucaliptus
- Fites / termes
- Restes de murs
- Camins amb roques que conserven roderes de carro
- Cau de les Goges


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informació sobre el Cau de les Goges:
http://cavitatsdecatalunya.blogspot.com.es/2015/04/cau-de-les-goges-la-bisbal-demporda.html
Sacred architecture

Sant Pol de la Bisbal - Església de Sant Jaume (inici caminada 8:20)

Sant Pol de la Bisbal - Església de Sant Jaume (inici caminada 8:20)
Waypoint

Mas

Mas
River

Riera de Sant Pol (8:39)

Riera de Sant Pol (8:39)
Waypoint

Can Rafalet (8:45)

Can Rafalet (8:45)
Intersection

Inici cami cap a Santa Llúcia de l'Arboç (8:58)

Inici cami cap a Santa Llúcia de l'Arboç (8:58)
fountain

Font de Santa Llúcia (9:22)

Font de Santa Llúcia (9:22)
Sacred architecture

Ermita de Santa Llúcia de l'Arboç (9:29)

Ermita de Santa Llúcia de l'Arboç, segle XVIII Serra dels Perduts
Ruins

Can Mirameu (10:15)

Can Mirameu (10:15)
Waypoint

Fita (10:20)

Fita (10:20)
Ruins

Mur de pedra seca (10:35)

Mur de pedra seca (10:35)
Waypoint

Fita de Caramany (10:16)

Fita de Caramany (10:16)
Intersection

Creu de la Cavorca (11:24)

Creu de la Cavorca (11:24)
Archaeological site

Dolmen de la taula dels tres pagesos (11:55)

Dolmen de la taula dels tres pagesos (11:55)
River

Riera de la Cavorca (12:02)

Riera de la Cavorca (12:02)
Intersection

Collet (12:20)

Collet (12:20)
Waypoint

Pendent amb xaragalls / escorrencs (12:36)

Pendent amb xaragalls / escorrencs (12:36)
Archaeological site

Fita - megàlits (12:47)

Fita - megàlits (12:47)
Ruins

Ruïnes barraca (12:58)

Ruïnes barraca (12:58)
Cave

Cau de les Goges (13:40)

Cau de les Goges
Intersection

Trencant cap el Cau de les Boges (13:56)

Trencant cap el Cau de les Boges (13:56)

Comments

    You can or this trail