Moving time  one hour 31 minutes

Time  5 hours 25 minutes

Coordinates 1292

Uploaded November 17, 2018

Recorded November 2018

-
-
592 f
148 f
0
1.3
2.7
5.36 mi

Viewed 123 times, downloaded 3 times

near Polonez, İstanbul (Türkiye)

polonezköy içinden başlayıp kısa bir süre sonra polonezköy tabiat parkı'ndaki yürüyüş parkuruna girdik.
az sonrasında 'sessizlik zonu' adı verilen patikaya saptık.
amacımız bu patika sonunda cumhuriyet caddesi'nden karşıya geçip yine ormanın derinlerinden yürümekti ama karşı taraftaki orman içi yol çok çamurluydu ve biriken su yer yer gölcüklere dönüşmüştü, buradan ilerleyemedik.
o doğrultuda başka patika bulamadığımız ve parkurumuzu çok uzatmak istemediğimiz için tekrar diğer tarafa geçip, orman içinden fakat asfalta çok yakın ve paralel ilerleyen bir keçi yolunu kullandık.
keçi yolu bitiminden köy içine kadar giden asfalt yolda yaklaşık 1km kaldırımsız yürüdük mecburen. bu kısımda araçlara, özellikle de kamyonlara dikkat etmek gerek.

not: köpeklerle arası iyi olmayanların, polonezköy yürüyüşlerine -tek başınaysa- temkinli yaklaşması yararına olur. zira peşimize takılan uysal köpekler, başka köpeklerle karşılaştığında, ciddi sorunlar çıktı, aralarında kalmak istemezsiniz!
  • Photo of Yürüyüş Parkuru Girişi
polonezköy tabiat parkı yürüyüş parkuru giriş kapılarından biri.
  • Photo of Dere Geçişi 1
su çok yükselmemişti, ıslanmadan geçebildik.
  • Photo of Dere Geçişi 2
su çok yükselmemişti, ıslanmadan geçebildik.
  • Photo of Dere Geçişi 3
bu noktada normalde köprü varmış ancak köprü kaldırılmış diye öğrendik tesisteki bir çalışandan. kapı da kapatılmış. mecburen çitlerin arasından ve sudan biraz zorlanarak da olsa geçtik. ormana girdiğimizde ise yolun çok çamurlu olduğunu ve gölcüklerin oluştuğunu görüp geri döndük yine bu noktadan.
  • Photo of Köye Girme Denemesi
asfalt paralelinden yürümektense kestirmeden köye girelim diye keçi yolundan çıkıp yukarı yöneldik ancak kapalı bir alanla (geyik üretim sahası) karşılaştık ve orayı aşamadığımız için keçi yoluna geri döndük.
  • Photo of Geyik Üretim İstasyonu
  • Photo of Geyik Üretim İstasyonu
kestirmeden köye varalım diye girdiğimiz çaba, geyik üretim sahası çitleriyle karşılaşınca son buldu. çitlerin yanında dolanıp yol ararken, fotoğraflardaki geyiklerle karşılaştık tesadüfen.
  • Photo of Keçi Yolu Bitişi
asfalt yerine tercih ettiğimiz keçi yolu burada bitti ve devamında yaklaşık 1km kadar asfalt yoldan yürümek zorunda kaldık, sonra köy içinde kaldırımlar başladı.

Comments

    You can or this trail