Moving time  7 hours 8 minutes

Time  9 hours 55 minutes

Coordinates 5074

Uploaded October 11, 2018

Recorded October 2018

-
-
7,551 ft
1,672 ft
0
4.5
8.9
17.88 mi

Viewed 640 times, downloaded 19 times

near Bogićevica (Montenegro)

pjesa 1-5 ore ecje"ns fillohet nga sylbica shkon 6 ore ecje. veshtersia i lehte
shteg shume paranomik me pamje nga bjeshka e sylbices ,doberdoli,livadhi çilles ,balçin,mullafc ,koshetic e tj .dhe pamje te gjithe masivit pyjor te rezervatit strikt Lumi i Gashit.
pjesa 2 -6 ore ecje ,veshtersia e mesatare .
vazhdon ecja neper pyllin e ahut,pishes,kalon ne qafen e markofçes dhe ndjek shtegun qe perdoret nga bjeshketaret me bagetit e tyre duke kakuar ne disa bjeshke.
pamje mjaft piktoreske.panarama te Lumit te Gashit ,majave deri ne shkelzen.gjithashtu djathtas shquhet majat e larta te parkut kombetar lugina e valbones.
Saimir Kalbaj
#outdoortropoja
Camping

liqeni sylbices

Intersection

qafa doberdolit

Lake

lkeni dashit .doberdol

Panorama

Panorama

sylbica
Panorama

Lugina Lumi i Gashit

Fountain

Fountain

Photo

Photo

Fountain

kershi kocajve.

Photo

Photo

Photo

kujdes ketu ,bar i rreshqitshem.dhe mocalishte

Camping

tek pylli me pisha majtas lugines .ndodhet trokuzi.

Photo

Photo

Fountain

koshetica poshtme.

mundesi per kamping.zone qe veres popullohet me bjeshkatar edhe mbajne bageti
Photo

Photo

shpatit kalon shtegu
Photo

tela e balçines se poshtme

Camping

Trokuzi.

mundesi akomodimi.ose kampin. gjate sezonit veror asht bjeshke mjaft e populluar. gjenden dhe produkte blektorale. boronica gjithashtu
Photo

Photo

6 ore ecje prej ne sylbic . kurse koha ime asht prej tek liqeni i sylbice
Mountain pass

shtegut per poligaj

Photo

Photo

Photo

Photo

ketu humb gjurma e shtegut .duhet permirsim. ka shume troje stanesh te braktisura dhe bimesi.
Photo

Photo

shtegu mund te jet pak me lart.sesa gjurma ime.
Photo

Photo

shtegu sapo te dali ne rrudin.pjesen pa peme merr per djathtas per siper . dhe vjen drejt e te pemet e medha te foto e 3 prej gjendet majtas shtegu.
Mountain pass

Mountain pass

Panorama

Panorama

Fountain

Fountain

Photo

Photo

Photo

Photo

Panorama

Panorama

Panorama

te kunji armeve

Photo

bjeshka rupes

Fountain

Fountain

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Photo

Photo

Fountain

Fountain

Panorama

Panorama

Photo

dragobi

Comments

    You can or this trail