Download
juri.kaca
4 2 10

Distance

2.9 mi

Elevation gain

3,451 ft

Technical difficulty

Very difficult

Elevation loss

115 ft

Max elevation

6,766 ft

Trailrank

26

Min elevation

3,333 ft

Trail type

One Way

Moving time

one hour 2 minutes

Time

4 hours 34 minutes

Coordinates

829

Uploaded

January 17, 2021

Recorded

January 2021
Be the first to clap
Share
-
-
6,766 ft
3,333 ft
2.9 mi

Viewed 36 times, downloaded 1 times

near Palasë, Vlorë (Albania)

Ngjitja e Majës së Qorres 2018m, 1000 metra disnivel, temperatura 5°C deri ne -10°C, 4.5h ngjitje dhe 2 ore zbritje, periudha 17 Janar 2021, trashesia e debores nga 10cm deri ne 1 meter, era e forte deri ne 40km/h.
Koha kryesisht e paster me diell dhe ere te forte dhe pak mjegull.
Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Panorama

Panorama

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Mountain pass

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Panorama

Comments

    You can or this trail