-
-
2,817 ft
13 ft
0
2.8
5.6
11.11 mi

Viewed 2470 times, downloaded 371 times

near Olympos, Antalya (Türkiye)

Çıralı'dan sonra Likya Yolu Göynük Yayla'da birleşmek üzere ikiye ayrılır. her iki alternatif de yaklaşık 3 gün sürer. Beycik-Tahtalı Dağı rotası adından da anlaşılacağı gibi dağ rotasıdır. Diğer rota Tekirova, Phaselis üzerinden sahil boyunca ilerleyerek ikinci gün sonunda Göynük Yaylası'na doğru iç kesimlere doğru girer. 1800 metre seviyelerine çıkılan Tahtalı dağlık rotası sahile göre biraz daha zorludur.

Likya Yolu'nun su, önemli yol ayrımları, yerleşim noktaları güncellenmiş dosyasıdır. Kestirme ve araç yolları kullanılmadan işaretli orjinal rotalara bağlı kalınarak adım adım yürünmüştür. Tüm rotalar Magellan GPS ile çizilmiştir.

Likya Yolu ile ilgili tüm detaylara www.likyayolu.org adresinden ulaşılabilir.

INSTAGRAM: yuruyenkisi


This is the whole waymarked (red&white) Lycian Way route, whole route hiked on foot with our veteran Magellan GPS, no shortcuts and hitchhikes were used.

All details about Lycian Way are in www.lycianway.org

INSTAGRAM: yuruyenkisi

View more external

Waypoint

ANAYOL KARSIYA GECIS

Waypoint

CAMI BEYCIK

Waypoint

CIRALI

22CIRALI
Waypoint

CIRALI SAHIL

Waypoint

DERE GECISI

Waypoint

LW SAHIL ROTA GIRISI

Waypoint

LW TAHTALI ROTA GIRISI

Waypoint

LY TABELA ULUPINAR

Waypoint

MARKET 2

Waypoint

PATIKALARA GIRIS BEYCIK

Waypoint

SU ULUPINAR

Waypoint

SU YANARTAS

Waypoint

Su-Kuru Olabilir

Waypoint

ULUPINAR

Waypoint

ULUPINAR CAMI

Waypoint

Yanartas Chimaera

30-nov-08 12:09:55
Waypoint

Yanartas2-Chimaera

22BCHIMAE2
Waypoint

YUKARI BEYCIK

1 comment

  • Photo of Crimson Water

    Crimson Water Sep 15, 2020

    I have followed this trail  View more

    Bu rotayı ters istikamette Eylül'ün 2. Haftası tamamladım. Beycik'ten sonra Rivera Restoran (camping) sahibi Ali Bey in önerisi ile cami tarafından değil de farklı Bir yoldan yürüdüm. Bu patika harita da gözüküyor. Kısa süre sonra rotalar birleşiyor. Beycik'ten sonra işaretlerde sıkıntı var. Sık sık GPS ile kontrol gerekiyor. Ayrıca yok düzeltme veya Toprak kayması sonucu da bir kaç noktada GPS ile gösterilen yerler yürümeyecek durumda. 30 ila 50 aydımlik keşif yürüyüşleri ile tekrar doğru yola ulaşmak dikkatli olunursa kolay.

    Aynı şekilde Ulupınar'dan sonra Chimera 2 ye çıkış rotası da dere geçişi itibarı ile GPS üzerinden biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Sanıyorum bunda etken olan şey devrilen ağaçların yolu kapatmasıydi. 20 ila 30 aydımlik bir keşif ile tekrar GPS rotasına ulaşabilirsiniz.

You can or this trail