Moving time  3 hours 22 minutes

Time  7 hours 59 minutes

Coordinates 2403

Uploaded February 1, 2018

Recorded February 2018

-
-
1,789 ft
136 ft
0
2.1
4.2
8.5 mi

Viewed 1444 times, downloaded 39 times

near Karaburun, İzmir (Türkiye)

Karaburun ile Saip köyü arasında çok güzel bir patika var. Bu bölümde zaman zaman, döşeme taşlarla işlenmiş, eski bir yoldan yürünüyor.
Bizim yürüyüşümüz tam nergis sezonuna denk geldiğinden, nergis bahçeleri ve zeytinlikler arasında bu şirin yolu yürümek çok zevkli geldi bizlere.
Saip köyünden sonra Manastır mevkiine gitmek için batıya yönelerek, patikalardan dağa doğru çıkmaya başladık. Manastır mevkiindeki Büyük bir çınar altındaki çeşmeye kadar taşlık, manzaraları güzel, iki derin kanyon arasındaki patikadan yürüdük. Bu dik patikanın da bir çok bölümünün taş döşeme yol olarak yapılmış olduğu belli oluyor. Uçurum olan taraflarında, yola yanlardan taş duvarlar yapılarak desteklendirilmiş. Bu bölüm 3. ile 6. kilometreler arasını kapsıyor. Bu rada çok dikkatli yürümek gerekiyor.
Eski Manastır mevkiinde köyün kalıntıları belli oluyor. Çok güzel bir çınar ağacı ve suyu devamlı akan iki çeşmes var. Bu su kaynağının Saip köyünün eski su kaynağı olduğunu köylü bir çobandan öğrendik.
Manastır köyü kalıntıları güney yönüne doğru geçip Akdağ'a doğru 2 km kadar yürüyünce Kavaklı Kuyu mevkiine ulaştık. Burada da çok büyük bi çınar ve dibinde de bir kuyu, yakınında da suyu devamlı akan bir çeşme var. Burada her yaz, Karaburun belediyesi tarafından düzenlenen KOYUN KIRKIM ŞENLİKLERİ yapılıyormuş. Akdağ ile Karaburub arasında çok güzel bir yayla.
Orta zorlukta bir parkur.
Intersection

KARABURUN

Fountain

ÇEŞME

Intersection

SAİP

Photo

ESKİ KUYU

Photo

PATİKA

Photo

ÇINARLI ÇEŞME

Photo

KUYU

Photo

ÇEŞME

Tree

KAVAKLI KUYU

Photo

MANASTIR KÖYÜ

Fountain

MOLA YERİ

Photo

KARABURUN

Comments

    You can or this trail