Moving time  3 hours 26 minutes

Time  7 hours 35 minutes

Coordinates 2760

Uploaded March 29, 2018

Recorded March 2018

-
-
3,013 f
460 f
0
2.5
4.9
9.81 mi

Viewed 263 times, downloaded 14 times

near Efençukuru, İzmir (Türkiye)

Daha önce hiç yürümediğimiz bir parkuru grubumuza kazandırmak için İzmir'in Menderes ilçesinin Efemçukuru köyüne gittik.
Efemçukuru köyü alfonso üzümleri ile ünlü, yaklaşık olarak 700 rakımlı bir tepede kurulmuş bir köy. Köyün yakınlarında açılan altın madeni de köyün daha çok tanınmasını sağlamış. Bu maden oldukça geniş bir alana yayılmış. Bu nedenle bir çok üzüm bağı yok olmuş maalesef.
Köyden yürüyüşümüze başladık. Köyün güneyinde kalan 900 metre rakımlardaki tepeyi aşarak, Yeniköy Balaban göletine doğru inmeye başladık. Genellikle üzüm bağları arasındaki orman yollarını kullandık. Zaman zaman da patikalardan yürüdük. Parkurun 7. ile 8,5. kilometreleri arasındaki belirsiz patikalar ve orman sahası oldukça çalılık. Bu bölüm alışık olmayan yürüyüşçüler için sıkıntı yaratabilir. 2. ve 4. kilometreler arasında yoğun sis nedeniyle doğaçlama yürüdük. Bu bölümde de patikalar iyi değil. Buralarda daha iyi bir rotada, ya da patikalarda çok dikkat edilerek yürünmelidir.
Parkurun başında ve Yeniköy Balaban göletinde içilebilir su kaynağı var. Parkurun tüm bölümlerinde çok güzel manzaralar ve gür çam ormanları var. Biz yaklaşık 16 km yürüyerek parkuru tamamladık. 1-2 km kadar kısaltmak mümkün olabilir.

Comments

    You can or this trail