Moving time  4 hours 29 minutes

Time  7 hours 56 minutes

Coordinates 3296

Uploaded January 6, 2019

Recorded January 2019

-
-
4,602 f
992 f
0
2.9
5.8
11.63 mi

Viewed 179 times, downloaded 8 times

near Dereköy, İzmir (Türkiye)

Dereköy'den Mahmut dağı zirvesine orman yolunu izleyerek çıktık.
Mevsimin ilk karını Dereköy-Yukarıkızılca orman yolu kavşağından sonra gördük. Yukarılara çıktıkça çok güzel manzaralar gördük. Şansımıza fazla soğuk ve rüzgarı olmayan bir havada yürüyüşümüzü tamamladık.
Zirve dönüşünü Mahmut Dağı'nın güneyindeki sırtlardan yürüyerek önce tırmanış kayasına, oradan da Dereköy'e yürüyerek tamamladık.
Parkuru yürüyüş engeli olmayan herkes yürüyebilir. Ancak dönüş yolunda özellikle res trafo merkezinden sonra, tırmanış kayasına kadar olan bölümde kesinlikle deneyimli yürüyüşçülerle yürümek gerekir.
Parkurda bir adet akar durumda çoban çeşmesi var. Bu rotadan ilk kez yürüdüğümüzden, yaz mevsiminde akıp akmadığını bilemiyoruz.
Güzel manzaraları olan, yürümesi zevkli bir parkur.
Photo

DEREKÖY

panorama

MAHMUT DAĞI

Summit

MAHMUT DAĞI ZİRVESİ

Summit

MAHMUT DAĞI ZİRVE KULESİ

fountain

ÇEŞME

Picnic

MOLA YERİ

Tree

PATİKA

Intersection

PATİKA-ORMAN YOLU KAVŞAĞI

Dereköy-Mahmut Dağı orman yolunun birleştiği yer. trımanış kayası ve kamp alanının bulunduğu dere kenarı. Dere maalesef yaz aylarında akmıyor.
Photo

DEREKÖY

Kemalpaşa ilçesinin şirin bir köyü. Bulunduğu kunum neeniyle doğa yürüyüşçüleri ve dağçıların, neredeyse yılın her mevsiminde uğradıkları bir köy. Geçim kaynakları, başta kiraz olmak üzere, arıcılık ve zeytinciliktir.

2 comments

  • munirakyol Mar 24, 2019

    Güzel çalışmalarınız için çok teşekkür ederiz. Çizdiğiniz rotaları takip ediyoruz sırasıyla bozdağ, nif, gelin, gaziemir_balçova ve mahmut zirve rotalarında çalışmalarınızdan faydalandık emeğinize sağlık...

  • Photo of Işık Kavalcı

    Işık Kavalcı Mar 24, 2019

    Sorunsuzca izliyebiliyorsunuzdur umarım. Yararlı oluyorsa ne mutlu...
    İyi yürüyüşler arkadaşlar.

You can or this trail