Time  9 hours 9 minutes

Coordinates 1582

Uploaded February 23, 2017

Recorded February 2017

-
-
936 ft
89 ft
0
2.9
5.8
11.64 mi

Viewed 1334 times, downloaded 34 times

near Demirci, İzmir (Türkiye)

Bu yürüyüşümüzde Urla'nın Demircili köyü çevresinde yürüdük.
Demircili köyüne gitmek için, İzmir Çeşme otoyolunun Karaburun kavşağından çıkıp, İçmeler döner kavşağından güney yönüne dönmek gerekiyor. Yağcılar ve Demircili yönlendirme tabelalarını izleyerek köye ulaşabilirsiniz.
Yürüyüşümüze Demircili köyünden başladık. Köyün batısında kalan tepelere orman yollarını kullanarak çıkılabiliyor. Bu orman yollarından ve zaman zaman da patikalardan yürüyerek Papaz Koyu'na geçtik. Buradan da patikaları izleyerek, Demircili koyuna kadar 4-5 küçük, bakir koyu geçtik. Demircili koyu dışında diğer koylara taşıtla ulaşmak mümkün değil. Sadece Papaz Koyu'na traktörle ulaşılabilir. Bu nedenle olsa gerek, bu güzel koylar otellere, yazlık evlere ve sitelere teslim olmamış. Bu da, biz doğa severler için çok güzel bir durum.
Demircili koyundan sonra tekrar Demircili köyüne dönerek yürüyüşümüzü sonlandırdık.
Parkur boyunca bir iki kuyu dışında hiç içme suyu kaynağı göremedik. Her iki köyde de birer bakkal ve kahvehane var. Mevsim nedeniyle olsa gerek, kahvehaneler kapalıydı. Bakkallarda tüm ihtiyaçlar karşılanabiliyor.
Görülmesi gereken, çevresi bol makilik, zaman zaman da çam ormanları görebileceğiniz, fazla inişi, çıkışı olmayan bir parkur.
Panorama

HIYABAN

Fountain

PATİKA-KUYU

Fountain

KUYU

Intersection

YAĞCILAR-PAPAZ KOYU KAVŞAĞI

Panorama

PAPAZ KOYU

Intersection

PATİKA

Panorama

KAPIKAYA

Panorama

KIZILBURUN KOYU

Panorama

DEMİRCİ PLAJI/KOYU

Photo

DEMİRCİLİ KÖYÜ

Comments

    You can or this trail