Download

Distance

23.12 mi

Elevation gain

2,927 ft

Technical difficulty

Moderate

Elevation loss

2,927 ft

Max elevation

1,299 ft

Trailrank

52

Min elevation

-13 ft

Trail type

Loop

Moving time

8 hours 19 minutes

Time

11 hours 47 minutes

Coordinates

6672

Uploaded

June 23, 2021

Recorded

June 2021
Be the first to clap
Share
-
-
1,299 ft
-13 ft
23.12 mi

Viewed 101 times, downloaded 0 times

near Datça, Muğla (Türkiye)

20_06_23 ca. 30°C Sabah: Sakin; Öğleden sonra: Ara sıra rüzgar / Morning: Calm; Afternoon: Occasional wind

Datça - Eski Datça - Hizirsah - "Domuz Batı/West 1" - Karaköy - Körmen - Resadiye - Daça

Bu sefer ilk kez Domuz bölgesinin batısındaki 595m yüksekliğindeki dağın etrafında yürümeye çalıştım, 7. ara noktadan başlayıp 12. ara noktada sonlandırdım. Bu dağın adını bilmiyorum. Bu yürüyüş parkurunu bu nedenle basitçe "Domuz West 1" olarak adlandırıyorum.
> / >
This time I tried for the first time to walk around the 595 m high mountain to the west of the Domuz area, starting at waypoint 7 and ending it at the waypoint 12. I do not know the name of this mountain. I call this hiking trail therefore simply "Domuz West 1".
Mountain pass

1) Datça-Eski Datça geçişindeki yüksek nokta / High point at the passage between Datça and Eski Datça

Photo

2) Turistik Eski Datça / Touristic Old Datça

Intersection

3) Hızırşah'a alternatif yürüyüş parkurunun başlangıcı / Start of alternative hiking trail to Hizirsah

Mountain pass

3) Eski Datça-Hızırşah geçişindeki yüksek nokta / High point at the passage between Eski Datça and Hizirsah

1. Fotoğraf: Hızırşah köyünün en yüksek noktasından görünümü. 2. Fotoğraf: En yüksek noktanın yakınında Hacetevi'ye kadar olan yürüyüş parkuru da başlar; Geçen hafta gittim. https://de.wikiloc.com/wikiloc/spatialArtifacts.do?event=setCurrentSpatialArtifact&id=76002155 > / > 1st Photo: View of the Hizirsah village from highest point 2nd Photo: Near the highest point starts also the hiking trail up to Haçetevi; I went it last week. https://de.wikiloc.com/wikiloc/spatialArtifacts.do?event=setCurrentSpatialArtifact&id=76002155
Photo

4) Hızırşah'taki bazı evler / Some houses in Hizirsah

1. Fotoğraf: Hızırşah'taki bazı evler 2. Fotoğraf: Köyün sonunda etkileyici bir ağaç. 3. & 4. Fotoğraf: Yol boyunca: Açmış uzun bir çiçek. > / > 1. Photo: Some houses in Hizirsah 2. Photo: An impressive tree at the end of the village. 3. & 4. Photo: Along the way: A tall flower in bloom.
Photo

5) Datça Base Camp

1. & 2. Fotoğraf: Datça Base Camp 3. - 5. Fotoğraf: Domuz bölgesine giden yol boyunca. > / > 1. & 2. Photo: Datça Base Camp 3. - 5. Photo: Along the way to the Domuz area.
Intersection

6) Buradan Domuz Çukuru yönüne sola dönüş / Here turning left towards Domuz Çukuru

1. Fotoğraf: Buradan Domuz Çukuru yönüne sola dönüş. 2. & 3. Fotoğraf: Domuz bölgesine girişte "kanyonu" geçiyoruz. > / > 1. Photo: Here turning left towards Domuz Çukuru 2. & 3. Photo: Passing the "canyon" at the entrance to the Domuz area.
Intersection

7) 'Domuz Batı 1' yolunun başlangıcı / Start of the path to 'Domuz West 1'

Burada işaretli yürüyüş parkurunu Domuz Çukuru'na bırakıyorum ve işaretlenmemiş patika dümdüz devam ediyorum. 595 m yüksekliğindeki dağın bir adı var mı bilmiyorum. Bu patikayı "595 m yüksekliğindeki dağın etrafındaki yürüyüş parkuru" olarak belirlemek yerine sadece *Domuz Batı 1" olarak adlandırıyorum. > / > Here I leave the marked hiking trail to Domuz Cukuru and continue the unmarked path straight ahead. I do not know whether the 595 m high mountain has a name. Instead of designating this path "Hiking trail around the 595 m high mountain" I call it simply "Domuz West 1"
Photo

8) 'Domuz Batı 1' yolunda yürüyüş / Walking along the 'Domuz West 1' path

Mountain pass

9) En yüksek noktada patika Knidos'a giden ana yolla buluşuyor / At the highest point the path meets the main road to Knidos

Yaklaşık 500 m anayolda yürüdükten sonra sola dönerek ayrılıyorum ve yürüyüş parkuruna devam ediyorum. > / > After about 500 m walking on the main road I leave it by turning left and continue on a hiking trail
Photo

10) Karaköy yolunda yürümek / Walking along the road to Karaköy

Intersection

11) Buradan devam eden yürüyüş parkuruna ulaştım. / Here I reached the hiking trail which continues.

İki komşu yerleşim arasında bir bağlantı yolu yok gibi görünüyor. Çitler doğrudan bir yolu engelliyor. Onlardan bir yol bulmaya çalıştım. Belki benim gittiğim onw'dan daha kolay bir yol vardır. > / > There does not seem to be a connecting path between the two neighboring settlements. Fences are blocking a direct way. I tried to find a way around them. May be there is an easier way than the one which I went.
Intersection

12) Sol: Karaköy; sağda: Knidos yolu (ve Domuz piknik parkı) / Left: Karaköy; right: Knidos road (and Domuz picnic park)

'Domuz West 1' yolum burada bitiyor / Here ends my path to 'Domuz West 1'
Mountain pass

13) Karaköy'e giden bu yolun en yüksek noktası / Highest point of this road to Karaköy

Photo

14) Karaköy

1. Fotoğraf: Eski bir evin önünde bu ilginç çiçeğin olduğu bir çalı var. Görünüşe göre bir tür passiflora. 2. Fotoğraf: Karaköy 3. Fotoğraf: Çarşamba pazarına hazırlık. > / > 1. Photo: In front of an old house is a bush with this interesting flower. It is apparently a kind of passiflora. 2. Photo: Karaköy 3. Photo: Preparation for the Wednesday market.
Photo

15) Çiftçi yolundan Körmen'e bakış / View of Körmen from the farmer's road

Photo

16) Körmen

Intersection

17) Burada Reşadiye yönüne yürümek için Körmen'den ayrılıyorum. / Here I leave Körmen for walking in direction to Resadiye.

Intersection

18) Sağda: Reşadiye (solda: Kızlan) / Right: Resadiye (left: Kizlan)

Mountain pass

19) Rüzgar türbinlerinin yanında: Reşadiye'ye tepe geçişi / Next to the wind turbines: Hill passage to Resadiye

Photo

20) Resadiye

Photo

21) Datça plajına dönüş / Return to Datça beach

Comments

    You can or this trail