Download

Distance

9.1 mi

Elevation gain

863 ft

Technical difficulty

Moderate

Elevation loss

125 ft

Max elevation

1,922 ft

Trailrank

53

Min elevation

1,109 ft

Trail type

One Way

Moving time

3 hours 3 minutes

Time

4 hours 25 minutes

Coordinates

2469

Uploaded

October 10, 2018

Recorded

October 2018
Be the first to clap
Share
-
-
1,922 ft
1,109 ft
9.1 mi

Viewed 430 times, downloaded 19 times

near Bajram Curri, Kukës (Albania)

pergjate Kanalit te Fisit qe sherben per ujitje te tokava bujsore Margegaj deri ne bujan tj .
dhe anes lumit te Valbones.
Saimir Kalbaj
#outdoortropoja
Photo

Qyteti Bajram Currit

Photo

Photo

Photo

prane ish komunes margegaj. kanali i fisit qe merr ujin ne lumin e valbones.i ndertuar ne kohen e ahmet zogut.

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

duhet me u pais me helmeta

Photo

null

Photo

Photo

Mountain hut

klysyr.

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

fillimi i kanalit

Intersection

ndahet shtegu ketu.ose me kalu lumin ose me mare persiper ketu.

Photo

Photo

Photo

Photo

Fountain

burim uj i pijshem .buz lumit

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Photo

Mountain hut

gryka motines

Comments

    You can or this trail